OFICJALNY SERWIS KLUBU PIŁKARSKIEGO


GÓRNIK WAŁBRZYCH

Porażka na koniec sezonu
18 czerwca 2017

Ostatni mecz w sezonie Górnik rozegrał na wyjeździe. Pojedynek z walczącym o awans do II Ligi Ruchem Zdzieszowice pokazał jak dużo wałbrzyszanom brakuje do poziomu najlepszych drużyn III-Ligowych. 

 

Przez pierwsze pół godziny Górnik prezentował się dobrze. Gospodarze przeważali na boisku jednak nie potrafili przełożyć tego na zdobycze bramkowe. Biało-niebiescy starali się jak mogli zakończyć sezon dobrym rezultatem. Brakowało klarownych sytuacji bramkowych, a nawet jak udało się im podejść pod bramkę Ruchu, strzały na bramkę mijały leciały obok słupków. 

 

Pierwszy cios przyszedł w 32 minucie. Gospodarze wykorzystali stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło idealnie na głowę Szatkowskiego, który precyzyjnym strzałem otwiera wynik spotkania.  Górnicy pogodzeni już z losem zaatakowali nieco odważniej. Niestety zamiast wyrównania podopieczni Roberta Bubnowicza nadziewają się na kontrę gospodarzy. Bramkę strzela Zapotoczny. Do przerwy Górnik przegrywa 0:2.

 

W przerwie trenerzy dokonują jednej zmiany. Słabo grającego Popowicza zastępuje Bogacz. Górnik stara się spokojnie rozgrywać piłkę. Bramki strzelają jednak gospodarze. Kolejny stały fragment gry w 56 minucie zostaje zamieniony na gola. Jest już 3:0. W 63 Szatkowski trafia po raz trzeci. Ruch prowadzi 4:0.

 

W ostatnim kwadransie piłkarze zwolnili tempo swoich akcji. Obie drużyy starały się już tylko dograć mecz do końca. Po ostatnim gwizdku stało się jasne, że Górnik spada do IV Ligi, a Ruch pomimo wygranej nie wywalcza awansu.

 

WIĘCEJ INFORMACJI W PODSUMOWANIU SEZONU JUŻ 20 CZERWCA

 

Ruch Zdzieszowice - Górnik Wałbrzych 4:0 (2:0)
32' 56' 63' Szatkowski, 43' Zapotoczny

 

GÓRNIK: Jaroszewski - Tyktor, Michalak, Tobiasz, Krzymiński, Surmaj, Morawski, Popowicz (46' Bogacz), Bronisławski, Dec, Migalski.

 

Klub Piłkarski GÓRNIK WAŁBRZYCH

Dane teleadresowe:


ul. Ratuszowa 6,
58-304 Wałbrzych,
pokój S1.22 (Budynek Aqua-Zdroju)


Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek

8:00 – 12:00


e-mail: klub@gornik-walbrzych.pl

Telefon/fax : +48 (74) 660 93 40