OFICJALNY SERWIS KLUBU PIŁKARSKIEGO


GÓRNIK WAŁBRZYCH

Górnik przegrywa w Jedlinie
13 lipca 2017

12 lipca Górnik Wałbrzych rozegrał pierwszy z pięciu towarzyskich gier pod wodzą nowego trenera. Rywalem Górnika była drużyna występująca w Lidze Okręgowej.

 

Już pierwsze minuty pokazał jak trudno będzie nowemu szkoleniowcowi stworzyć zespół, który z powodzeniem powalczy o powrót do III ligi. Gra była chaotyczna. Zawodnikom Górnika brakowało zrozumienia. Gospodarze zawodów przystąpili do meczu bez kompleksu i pomimo, że ten miał charakter towarzyski to jednak w ich poczynaniach nie było tego widać.

 

Biało-niebiescy już w pierwszych pięciu minutach mogli zdobyć bramkę. Nieczyste uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza Zdroju. Ci zaś zaskoczyli defensywę Górnika w kilku bardzo groźnie wyglądających atakach. Bramka padła jednak dopiero przy trzeciej próbie. W 12 minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie kilka groźnych okazji, które jednak nie zostały wykorzystane.

 

Drugie 45 minut rozpoczęło się w padającym deszczu. Ulewa z minuty na minutę przybierała na sile. Gra stawała się bardziej chaotyczna. Szybciej w tych warunkach zorganizowali się gospodarze. W 68 minucie podwyższają na 2:0. Górnicy odpowiadają niemal natychmiast bramką Młodzińskiego. 

 

Ostatnie minuty to ściana wody nad stadionem i huraganowe ataki biało-niebieskich. Im bliżej końca meczu tym lepsze wrażenie sprawiała drużyna Macieja Jaworskiego. Bramki niestety już nie padły. Jedlina wygrywa z Górnikiem 2:1. Następnym rywalem będzie Lechia Dzierżoniów. Mecz rozegrany zostanie w Dzierżoniowie 19 lipca.

 

- Na razie nie ma co wyciągać wnioski. Trzeba pracować. Z piętnastoma ludźmi trudno coś zrobić. W tym mamy trzech bramkarzy. Dodatkowo grało dzisiaj czterech zawodników, którzy nie wiadomo czy będą piłkarzami Górnika - powiedział po meczu trener Maciej Jaworski

 

Zdrój Jedlina Zdrój - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0) 12' 68' Chabrowski - 70' Młodziński

 

Górnik: Jaroszewski -  Szyszka, Michalak, Krzymiński, Tobiasz, Rytko, Surmaj, Słapek, Młodziński, Migalski, Starczykowski / Ziobro, Malczewski, Rojek

 

Klub Piłkarski GÓRNIK WAŁBRZYCH

Dane teleadresowe:


ul. Ratuszowa 6,
58-304 Wałbrzych,
pokój S1.22 (Budynek Aqua-Zdroju)


Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek

8:00 – 12:00


e-mail: klub@gornik-walbrzych.pl

Telefon/fax : +48 (74) 660 93 40