OFICJALNY SERWIS KLUBU PIŁKARSKIEGO


GÓRNIK WAŁBRZYCH

Bilety

Sklep on-line

Górnik Wałbrzych

Foto Higiena Gać
MKP Wołów
Polonia Trzebnica
Piast Żerniki Wrocław
Pogoń Oleśnica
Sokół Wielka Lipa
Sokół Marcinkowice
Wiwa Goszcz
Śląsk II Wrocław
Unia Bardo
Polonia Świdnica
Bielawianka Bielawa
Nysa Kłodzko
Orzeł Ząbkowice Śląskie
Karolina Jaworzyna Śląska

Klub Oldboya

Akademia Piłkarska

Górnik przegrywa w Jedlinie
13 lipca 2017

12 lipca Górnik Wałbrzych rozegrał pierwszy z pięciu towarzyskich gier pod wodzą nowego trenera. Rywalem Górnika była drużyna występująca w Lidze Okręgowej.

 

Już pierwsze minuty pokazał jak trudno będzie nowemu szkoleniowcowi stworzyć zespół, który z powodzeniem powalczy o powrót do III ligi. Gra była chaotyczna. Zawodnikom Górnika brakowało zrozumienia. Gospodarze zawodów przystąpili do meczu bez kompleksu i pomimo, że ten miał charakter towarzyski to jednak w ich poczynaniach nie było tego widać.

 

Biało-niebiescy już w pierwszych pięciu minutach mogli zdobyć bramkę. Nieczyste uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza Zdroju. Ci zaś zaskoczyli defensywę Górnika w kilku bardzo groźnie wyglądających atakach. Bramka padła jednak dopiero przy trzeciej próbie. W 12 minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie kilka groźnych okazji, które jednak nie zostały wykorzystane.

 

Drugie 45 minut rozpoczęło się w padającym deszczu. Ulewa z minuty na minutę przybierała na sile. Gra stawała się bardziej chaotyczna. Szybciej w tych warunkach zorganizowali się gospodarze. W 68 minucie podwyższają na 2:0. Górnicy odpowiadają niemal natychmiast bramką Młodzińskiego. 

 

Ostatnie minuty to ściana wody nad stadionem i huraganowe ataki biało-niebieskich. Im bliżej końca meczu tym lepsze wrażenie sprawiała drużyna Macieja Jaworskiego. Bramki niestety już nie padły. Jedlina wygrywa z Górnikiem 2:1. Następnym rywalem będzie Lechia Dzierżoniów. Mecz rozegrany zostanie w Dzierżoniowie 19 lipca.

 

- Na razie nie ma co wyciągać wnioski. Trzeba pracować. Z piętnastoma ludźmi trudno coś zrobić. W tym mamy trzech bramkarzy. Dodatkowo grało dzisiaj czterech zawodników, którzy nie wiadomo czy będą piłkarzami Górnika - powiedział po meczu trener Maciej Jaworski

 

Zdrój Jedlina Zdrój - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0) 12' 68' Chabrowski - 70' Młodziński

 

Górnik: Jaroszewski -  Szyszka, Michalak, Krzymiński, Tobiasz, Rytko, Surmaj, Słapek, Młodziński, Migalski, Starczykowski / Ziobro, Malczewski, Rojek